Kontea Pictou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Pictou (kthjellim).


Kontea Pictou
Pictou County
—  konte  —
Kontea Pictou is located in Kanadaja
Kontea Pictou
Kontea Pictou
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°30′V 62°36′P / 45.5°V 62.6°P / 45.5; -62.6 (Kontea Pictou)Koordinatat: 45°30′V 62°36′P / 45.5°V 62.6°P / 45.5; -62.6 (Kontea Pictou)
Sipërfaqja 2.845,26 km2
Popullsia 46.513 banorë 2006
Dendësia 16,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Pictou – harta_foto
www.county.pictou.ns.ca/

Kontea Pictou është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2845.26 km² dhe popullsi 46513 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re