Kontea Queens (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Queens (kthjellim).


Kontea Queens
Queens County
—  konte  —
Kontea Queens is located in Kanadaja
Kontea Queens
Kontea Queens
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°21′00″V 67°19′00″P / 46.35°V 67.316667°P / 46.35; -67.316667 (Kontea Queens)Koordinatat: 46°21′00″V 67°19′00″P / 46.35°V 67.316667°P / 46.35; -67.316667 (Kontea Queens)
Sipërfaqja 3.681,98 km2
Popullsia 11.086 banorë 2011
Dendësia 3,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Queens është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3681.98 km² dhe popullsi 11086 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick