Kontea Renfrew

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Renfrew (kthjellim).


Kontea Renfrew
Renfrew County
—  konte  —
Kontea Renfrew is located in Kanadaja
Kontea Renfrew
Kontea Renfrew
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°49′00″V 77°07′00″P / 45.816667°V 77.116667°P / 45.816667; -77.116667 (Kontea Renfrew)Koordinatat: 45°49′00″V 77°07′00″P / 45.816667°V 77.116667°P / 45.816667; -77.116667 (Kontea Renfrew)
Sipërfaqja 7.403,46 km2
Popullsia 97.545 banorë 2006
Dendësia 13,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontea Renfrew – harta_foto
www.countyofrenfrew.on.ca/

Kontea Renfrew është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 7403.46 km² dhe popullsi 97545 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario