Kontea Restigouche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Restigouche (kthjellim).


Kontea Restigouche
Restigouche County
—  konte  —
Kontea Restigouche is located in Kanadaja
Kontea Restigouche
Kontea Restigouche
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°43′34″V 67°05′19″P / 47.726083°V 67.0885°P / 47.726083; -67.0885 (Kontea Restigouche)Koordinatat: 47°43′34″V 67°05′19″P / 47.726083°V 67.0885°P / 47.726083; -67.0885 (Kontea Restigouche)
Sipërfaqja 8.579,66 km2
Popullsia 32.594 banorë 2011
Dendësia 3,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Restigouche është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 8579.66 km² dhe popullsi 32594 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick