Kontea Richmond (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Richmond (kthjellim).


Kontea Richmond
Richmond County
—  konte  —
Kontea Richmond is located in Kanadaja
Kontea Richmond
Kontea Richmond
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°42′V 60°48′P / 45.7°V 60.8°P / 45.7; -60.8 (Kontea Richmond)Koordinatat: 45°42′V 60°48′P / 45.7°V 60.8°P / 45.7; -60.8 (Kontea Richmond)
Sipërfaqja 1.244,24 km2
Popullsia 9.740 banorë 2006
Dendësia 7,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Richmond – harta_foto
www.richmondcounty.ca/

Kontea Richmond është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1244.24 km² dhe popullsi 9740 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re