Kontea Shelburne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Shelburne (kthjellim).


Kontea Shelburne
Shelburne County
—  konte  —
Kontea Shelburne is located in Kanadaja
Kontea Shelburne
Kontea Shelburne
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°48′V 65°18′P / 43.8°V 65.3°P / 43.8; -65.3 (Kontea Shelburne)Koordinatat: 43°48′V 65°18′P / 43.8°V 65.3°P / 43.8; -65.3 (Kontea Shelburne)
Sipërfaqja 2.464,65 km2
Popullsia 15.544 banorë 2006
Dendësia 6,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kontea Shelburne – harta_foto

Kontea Shelburne është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2464.65 km² dhe popullsi 15544 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re