Kontea Sunbury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Sunbury (kthjellim).


Kontea Sunbury
Sunbury County
—  konte  —
Kontea Sunbury is located in Kanadaja
Kontea Sunbury
Kontea Sunbury
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°55′00″V 66°20′00″P / 45.916667°V 66.333333°P / 45.916667; -66.333333 (Kontea Sunbury)Koordinatat: 45°55′00″V 66°20′00″P / 45.916667°V 66.333333°P / 45.916667; -66.333333 (Kontea Sunbury)
Sipërfaqja 2.697,47 km2
Popullsia 27.143 banorë 2011
Dendësia 10,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Sunbury është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2697.47 km² dhe popullsi 27143 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick