Kontea Viktoria (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Viktoria (kthjellim).


Kontea Viktoria
Viktoria County
—  konte  —
Kontea Viktoria is located in Kanadaja
Kontea Viktoria
Kontea Viktoria
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°24′V 60°36′P / 46.4°V 60.6°P / 46.4; -60.6 (Kontea Viktoria)Koordinatat: 46°24′V 60°36′P / 46.4°V 60.6°P / 46.4; -60.6 (Kontea Viktoria)
Sipërfaqja 2.870,85 km2
Popullsia 7.594 banorë 2006
Dendësia 2,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
www.countyViktoria.ns.ca/

Kontea Viktoria është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2870.85 km² dhe popullsi 7594 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re