Kontea Westmorland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Westmorland (kthjellim).


Kontea Westmorland
Westmorland County
—  konte  —
Kontea Westmorland is located in Kanadaja
Kontea Westmorland
Kontea Westmorland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°57′35″V 64°30′56″P / 45.959861°V 64.515528°P / 45.959861; -64.515528 (Kontea Westmorland)Koordinatat: 45°57′35″V 64°30′56″P / 45.959861°V 64.515528°P / 45.959861; -64.515528 (Kontea Westmorland)
Sipërfaqja 3.662,02 km2
Popullsia 144.158 banorë 2011
Dendësia 39,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506
Kontea Westmorland – harta_foto

Kontea Westmorland është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3662.02 km² dhe popullsi 144158 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick