Kontea Yarmouth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Yarmouth (kthjellim).
Kontea Yarmouth
Yarmouth County
—  konte  —
Kontea Yarmouth is located in Kanadaja
Kontea Yarmouth
Kontea Yarmouth
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°49′49″V 66°06′16″P / 43.8304148°V 66.1044537°P / 43.8304148; -66.1044537 (Kontea Yarmouth)Koordinatat: 43°49′49″V 66°06′16″P / 43.8304148°V 66.1044537°P / 43.8304148; -66.1044537 (Kontea Yarmouth)
Sipërfaqja 2.123,25 km2
Popullsia 26.277 banorë 2006
Dendësia 12,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902

Kontea Yarmouth është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2123.25 km² dhe popullsi 26277 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re