Kontea York (New Brunswick)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea York (kthjellim).


Kontea York
York County
—  konte  —
Kontea York is located in Kanadaja
Kontea York
Kontea York
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°V 67°P / 46°V 67°P / 46; -67 (Kontea York)Koordinatat: 46°V 67°P / 46°V 67°P / 46; -67 (Kontea York)
Sipërfaqja 8.136,66 km2
Popullsia 97.238 banorë 2011
Dendësia 11,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea York është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 8136.66 km² dhe popullsi 97238 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick