Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville (kthjellim).
Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville
Leeds and Grenville United Counties
—  konte  —
Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville is located in Kanadaja
Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville
Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°35′00″V 75°41′00″P / 44.583333°V 75.683333°P / 44.583333; -75.683333 (Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville)Koordinatat: 44°35′00″V 75°41′00″P / 44.583333°V 75.683333°P / 44.583333; -75.683333 (Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville)
Sipërfaqja 3.350,18 km2
Popullsia 99.206 banorë 2006
Dendësia 29,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville – harta_foto
www.leedsandgrenville.ca/

Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3350.18 km² dhe popullsi 99206 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario