Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell (kthjellim).


Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell
Prescott and Russell United Counties
—  konte  —
Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell is located in Kanadaja
Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell
Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°37′10″V 74°41′30″P / 45.619444°V 74.691667°P / 45.619444; -74.691667 (Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell)Koordinatat: 45°37′10″V 74°41′30″P / 45.619444°V 74.691667°P / 45.619444; -74.691667 (Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell)
Sipërfaqja 2.001,18 km2
Popullsia 80.184 banorë 2006
Dendësia 40,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell – harta_foto
www.prescott-russell.on.ca/

Kontetë e bashkuara Prescott dhe Russell është një konte (county) në provincën Ontario, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2001.18 km² dhe popullsi 80184 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario