Kosovo 2.0

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gjendeni te artikulli Kosovo 2.0. Për shprehjet e ngjashme në shkrim, kuptim apo tingëllim, shikoni këtu.
Logo e Kosovo 2.0

Kosovo 2.0 është webfaqe dhe revistë rajonale e fokusuar në rininë kosovare. E themeluar më 9 korrik 2010 nga Joan de Boer, Kosovo 2.0 tashmë ka lansuar katër numra të revistës, me tema mbi imazhin, korrupsionin, religjionin, dhe seksin. Në tetor të vitit 2010 Kosovo 2.0 fitoi çmimin "Një nga top 10 webfaqet e ish-Jugosllavisë" nga revista VIDI. E gjithë përmbajtja e saj publikohet në gjuhën shqipe, angleze, dhe serbe.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]