Kosta Janevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kosta Janevski (maqedonisht: Коста Јаневски ; i lindur më 13.5.1960, në Shtip) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Kosta Janevski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kosta Janevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së VeriutMaqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)