Kosuke Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosuke Nakamura
Të dhënat personale
Emri i plotëKosuke Nakamura
Data e lindjes (1995-02-27) 27 Shkurt, 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
Gjatësia185 cm
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashiwa Reysol
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Kashiwa Reysol62(0)
2015Avispa Fukuoka20(0)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kosuke Nakamura (lindur më 27 Shkurt 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]