Kristin Hannah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kristin Hannah (lindi më 25 shtator 1960) është shkrimtare amerikane, e cila ka fituar shumë çmime përfshirë Golden Heart, Maggie, dhe Çmimin Kombëtar të Lexuesve.[1]

Hannah lindi në Kaliforni. Ajo diplomoi në shkollën juridike në Uashington dhe punonte në Seattle para se të bëhej shkrimtare. Ajo tani jeton në Bainbridge Island, Washington.

Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • A Handful of Heaven (korrik 1991)
 • The Enchantment (qershor 1992)
 • Once in Every Life (dhjetor 1992)
 • If You Believe (dhjetor 1993)
 • When Lightnings Strikes (tetor 1994)
 • Waiting for the Moon (shtator 1995)
 • Home Again (tetor 1996)
 • On Mystic Lake (shkurt 1999)
 • Angel Falls (prill 2000)
 • Summer Island (mars 2001)
 • Distant Shores (korrik 2002)
 • Between Sisters (prill 2003)
 • The Things We Do for Love (qershor 2004)
 • Comfort and Joy (tetor 2005)
 • Magic Hour (shkurt 2006)
 • Firefly Lane (2008)
 • True Colors (2009)
 • Winter Garden (2010)
 • Night Road (March 2011)
 • Home Front (2012)
 • Fly Away (2013)
 • The Nightingale (2015)
 • The Great Alone (2017)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Kristin Hannah

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]