Kufr 'Awan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kufr 'Awan
arabisht : كفرعوان
Qytezë
noform
Vendndodhja
Kufr 'Awan is located in Jordania
Kufr 'Awan
Kufr 'Awan
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°25′0″V 35°41′0″L / 32.41667°V 35.68333°L / 32.41667; 35.68333

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 12,000 banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 25′ 0″ Veri

35° 41′ 0″ Lindje

Kufr 'Awan (arabisht: كفرعوان) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]