Kufr Rakeb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kufr Rakeb
arabisht : كفر راكب
Qytezë
noform
Vendndodhja
Kufr Rakeb is located in Jordania
Kufr Rakeb
Kufr Rakeb
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°27′7″V 35°41′40″L / 32.45194°V 35.69444°L / 32.45194; 35.69444

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5,000 banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 27′ 7″ Veri

35° 41′ 40″ Lindje

Kufr Rakeb (arabisht: كفر راكب) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]