Kujtime Kurbogaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kujtime Kurbogaj
Të dhënat personale
Emri i plotëKujtime Kurbogaj
Data e lindjes (1996-11-26) 26 Nëntor 1996 (24 vjeç)
Vendi i lindjesSweden
PozicioniMidfielder
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Rosengård
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–FC Rosengård
Ekipi kombëtar
2014–Albania
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kujtime Kurbogaj (e lindur më 26 nëntor të vitit 1996), është një mesfushore e futbollit shqiptare që aktualisht luan për FC Rosengård.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]