Kulla e Bajram Xhafer Lekaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Bajram Xhafer Lekaj
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Lumbardh, Deçan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3527

Kulla e Bajram Xhafer Lekaj është një monument i trashëgimisë kulturore në Lumbardh, Deçan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]