Kulla e Brahim Hoxhës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Brahim Hoxhës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Junik, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 01 - 77/6/82
Nr. i referencës 2830

Kulla e Brahim Hoxhës është një monument i trashëgimisë kulturore në Junik, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 01 - 77/6/82.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]