Kulla e Habib Xhemajlit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Habib Xhemajlit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Dobroshec, Drenas, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 176/84
Nr. i referencës 3116

Kulla e Habib Xhemajlit është një monument i trashëgimisë kulturore në Dobroshec, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 176/84.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]