Kulla e Hysni Koshit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Hysni Koshit
Kulla e Hysni Koshit - Gjakovë.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.K. 02 – 137/80
Nr. i referencës 2706

Kulla e Hysni Koshit është një monument i trashëgimisë kulturore në Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 02 – 137/80.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]