Kulla e Pashë Karadakut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Pashë Karadakut - Janjevë
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Janjevë, Lipjan, Kosovë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 43

Kulla e Pashë Karadakut - Janjevë është një monument i trashëgimisë kulturore në Janjevë, Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]