Kunimitsu Sekiguchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kunimitsu Sekiguchi
Të dhënat personale
Emri i plotëKunimitsu Sekiguchi
Data e lindjes (1985-12-16) 16 Dhjetor, 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2012Vegalta Sendai
2013–2014Urawa Reds
2015–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2010–2011Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kunimitsu Sekiguchi (lindur më 16 Dhjetor 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]