Kuniya Daini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kuniya Daini
Të dhënat personale
Emri i plotëKuniya Daini
Data e lindjes (1944-10-12) 12 Tetor, 1944 (75 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1970–1978Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1972–1976Japonia44(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kuniya Daini (lindur më 12 Tetor 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1972 6 0
1973 4 0
1974 7 0
1975 12 0
1976 15 0
Gjithsej 44 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]