Kupa Shqiptare e Futsal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kupa Shqiptare e Futsal është evenimenti i dytë nga rëndësia e Mini-futbollit në Shqipëri pas Ligës. U themelua në dhjetor të vitit 2011 kur u luajt për herë të parë me pjesëmarrjen e 8 ekipeve më të mira sezonale. Klubi KS Ali Demi janë fitues të kupës së parë, pasi mundën në finale 5 herë kampionët e Shqipërisë Tiranën me penallti 4-3, duke qenë se koha e rregullt dhe shtesat mbaruan në barazim 2-2. Finalja u luajt në 24 dhjetor, 2011 në Pallatin e Sportit Asllan RusiTiranë[1]. Futsal Klub Tirana janë fitues të kupës së dytë në vitin 2012.

KS Ali Demi janë klubi më i suksesshëm me 4 trofe të fituar.

Fituesit[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të Jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Futsal në Shqipëri