Kushtrimi i Skanderbeut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kushtrimi i Skanderbeut është titulli i një poeme dramatike shkruar nga shkrimtari shqiptar Ernest Koliqi në vitin 1924.[1] Krijimi në fjalë është vepra e parë e Koliqit.

Përmbajtja[redakto | përpunoni burim]

Shënime dhe referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Ernest Koliqi themeluesi i prozës moderne, Gazeta VATRA, 20 maj 2014