L'Alcora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alcora
Komunë
noform
Castle of Alcalatén
Stema_figuraFlag of Alcora Spain.svg
Vendndodhja
L'Alcora is located in Spanjë
L'Alcora
L'Alcora

Koordinatat: 40°4′V 0°12′P / 40.067°V 0.200°P / 40.067; -0.200

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Manuel J. Peris Salvador
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.9 km2
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Popullsia 11150 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcorinos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12110
Faqja Zyrtare www.alcora.org


L'Alcora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. L'Alcora ka 11150 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]