L'Aleixar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Aleixar
Komunë
noform
View of L'Aleixar
Vendndodhja
L'Aleixar is located in Spanjë
L'Aleixar
L'Aleixar

Koordinatat: 41°12′11″V 1°2′51″L / 41.20306°V 1.04750°L / 41.20306; 1.04750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.08 km2
Lartësia 262 m (m.n.d.)
Popullsia 926 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aleixarenc, aleixarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43381
Koordinatat 41° 12′ 11″ Veri

1° 2′ 51″ Lindje


L'Aleixar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Aleixar ka 926 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]