L'Ametlla del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Ametlla del Vallès
Komunë
noform
L'Ametlla del Vallès
Vendndodhja
L'Ametlla del Vallès is located in Spanjë
L'Ametlla del Vallès
L'Ametlla del Vallès

Koordinatat: 41°40′10″V 2°15′48″L / 41.66944°V 2.26333°L / 41.66944; 2.26333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.2 km2
Popullsia 8111 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 10″ Veri

2° 15′ 48″ Lindje

L'Ametlla del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Ametlla del Vallès ka 8111 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]