L'Estartit

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
L'Estartit
Komunë
noform
Vendndodhja
L'Estartit is located in Spanjë
L'Estartit
L'Estartit

Koordinatat: 42°3′10″V 3°11′30″L / 42.05278°V 3.19167°L / 42.05278; 3.19167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Gerona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 3571 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17258
Koordinatat 42° 3′ 10″ Veri

3° 11′ 30″ Lindje


L'Estartit është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Gerona, në Katalonia. L'Estartit ka 3571 banorë (2009).

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]