Léster Rodríguez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Léster Yomar Rodríguez Herrera

Léster Yomar Rodríguez Herrera lindi më 29 mars të vitit 1952Barinas, Venezuelë. Është nje inxhinieru, akademiku dhe politikan venezuelanë. Kryetari aktual i Mérida (Venezuelë). Zgjedhur me COPEI, është në mesin e kandidatëve në zgjedhjet e ardhshme si guvernator i shtetit Mérida (2012), si dhe emeritus dekan i Universiteti i Andeve.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.