Lünersee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni i Lünersee

Liqeni i Lünersee është një liqen i madh pranë qytetit të BludenzVorarlberg, Austri. Thellësia natyrore e liqenit ishte ngritur në 72 metra me ndërtimin e një dige në vitin 1958. Liqeni është i lidhur me fshatin Brand me një sistem teleferik, nga Lünerseebahn.

 Commons: Lünersee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]