La Albuera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Albuera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Albuera is located in Spanjë
La Albuera
La Albuera

Koordinatat: 38°43′V 6°49′P / 38.717°V 6.817°P / 38.717; -6.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Badajoz
Kryetari i Bashkisë Manuel Antonio Díaz González
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.4 km2
Lartësia 253 m (m.n.d.)
Popullsia 1986 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albuereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6170
Faqja Zyrtare www.laalbuera.es

La Albuera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Badajoz, të provincës Badajoz, në Extremadura. La Albuera ka 1986 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]