La Baronia de Rialb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Baronia de Rialb
Komunë
noform
Rialb Reservoir in La Baronia de Rialb
Stema_figuraBandera de la Baronia de Rialb.svg
Vendndodhja
La Baronia de Rialb is located in Spanjë
La Baronia de Rialb
La Baronia de Rialb

Koordinatat: 41°47′V 0°49′L / 41.783°V 0.817°L / 41.783; 0.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Pere Prat i Torra
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145.03 km2
Lartësia 747 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1840
Vendasit Rialpenc, rialpenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25747
Prefiksi +34 (Spain) 973 (Province)
Faqja Zyrtare www.baroniarialb.cat

La Baronia de Rialb është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. La Baronia de Rialb ka 271 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 145.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]