La Bastida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Bastida
Komunë
Vendndodhja
La Bastida is located in Spanjë
La Bastida
La Bastida

Koordinatat: 40°35′6″V 6°3′31″P / 40.58500°V 6.05861°P / 40.58500; -6.05861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Qarku Sierra de Francia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.53 km2
Lartësia 1114 m (m.n.d.)
Popullsia 28 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 35′ 6″ Veri

6° 3′ 31″ Perëndim

La Bastida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Sierra de Francia, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. La Bastida ka 28 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]