La Bouche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
La Bouche
LabeliHansa Records, RCA

La Bouche ishte një grup gjerman duke interpretuar muzikë elektronike. Frank Farian e krijoi atë në 1994, duke zgjedhur Melanie Thornton dhe Lane McCray si anëtare të dyshes. Single-ja e parë "Be My Lover" u ngrit në top 10 në katërmbëdhjetë vende, Gjermania në vendin e parë. Albumi i parë, Sweet Dreams, shiti platin në pesë vende dhe ar në nëntë vende. Albumi i dytë S.O.S, i njohur gjithashtu si "A Moment of Love", u publikua në 1998.

Thornton nisi një karrierë solo në vitin 2000. Ai u zëvendësua nga Natascha Wright. Grupi lëshoi ​​single-in "All I Want", i cili shiti dobët dhe Farian vuri projektin në akull. Thornton vdiq në një aksident ajror më 24 nëntor 2001 në Zyrih.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Sweet Dreams“ – 1995
 • All Mixed Up“ – 1996
 • A Moment Of Love“ – 1997
 • S.O.S.“ – 1998
 • The Best Of La Bouche“ – 2002
 • Greatest Hits“ – 2007

Këngë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Sweet Dreams“ – 1994
 • Be My Lover“ – 1995
 • Fallin' In Love“ – 1995
 • I Love To Love“ – 1995
 • Sweet Dreams“ (Edicioni amerikan / Botimi i dytë në Mbretërinë e Bashkuar) – 1996
 • Bolingo (Love Is In The Air)“ – 1996
 • You Won't Forget Me“ – 1997
 • A Moment Of Love“ – 1998
 • S.O.S.“ – 1999
 • All I Want“ – 2000
 • In Your Life“ – 2002
 • Sweet Dreams 2017“ – 2017
 • Night After Night“ – 2018