La Encina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Encina
Komunë
Vendndodhja
La Encina is located in Spanjë
La Encina
La Encina

Koordinatat: 40°29′56″V 6°31′54″P / 40.49889°V 6.53167°P / 40.49889; -6.53167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Ciudad Rodrigo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.77 km2
Lartësia 802 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 29′ 56″ Veri

6° 31′ 54″ Perëndim

La Encina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudad Rodrigo, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. La Encina ka 120 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]