La Garriga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Garriga
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Garriga is located in Spanjë
La Garriga
La Garriga

Koordinatat: 41°41′V 2°17′L / 41.683°V 2.283°L / 41.683; 2.283

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.8 km2
Popullsia 15236 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Garriga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Garriga ka 15236 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]