La Garrovilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Garrovilla
Komunë
noform
Nuestra Señora de la Asunción Church
Stema_figuraLa Garrovilla 2.svg
Vendndodhja
La Garrovilla is located in Spanjë
La Garrovilla
La Garrovilla

Koordinatat: 38°55′16″V 6°28′33″P / 38.92111°V 6.47583°P / 38.92111; -6.47583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Mérida - Vegas Bajas
Kryetari i Bashkisë Isabel Calle Jiménez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 2513 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6870
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 55′ 16″ Veri

6° 28′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


La Garrovilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Mérida - Vegas Bajas, të provincës Badajoz, në Extremadura. La Garrovilla ka 2513 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]