La Granadella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Granadella
Komunë
noform
View of La Granadella, Catalonia.
Stema_figuraBandera de la Granadella.svg
Vendndodhja
La Granadella is located in Spanjë
La Granadella
La Granadella

Koordinatat: 41°21′25″V 0°39′59″L / 41.35694°V 0.66639°L / 41.35694; 0.66639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Les Garrigues
Kryetari i Bashkisë Carlos Giribert Bernaus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.7 km2
Lartësia 528 m (m.n.d.)
Popullsia 715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 18 janar 2021. banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25101
Prefiksi +34 (Spain)
Koordinatat 41° 21′ 25″ Veri

0° 39′ 59″ Lindje

La Granadella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Les Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia. La Granadella ka 715"Instituto Nacional de Estadística - Lleida" (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 18 janar 2021. banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]