La Granja d'Escarp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Granja d'Escarp
Official seal of La Granja d'Escarp
Population
 • Total1.042
Demonym(s)granjolí, granjolina

La Granja d'Escarp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. La Granja d'Escarp ka 1042 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]