La Jonquera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Jonquera
Komunë
noform
Panorama of the Requesens Castle
Stema_figura
Vendndodhja
La Jonquera is located in Spanjë
La Jonquera
La Jonquera

Koordinatat: 42°25′11″V 2°52′31″L / 42.41972°V 2.87528°L / 42.41972; 2.87528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Jordi Cabezas i Llobet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.93 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 3075 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Jonquerenc, jonquerenca, jonquereño, jonquereña
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 25′ 11″ Veri

2° 52′ 31″ Lindje

La Jonquera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. La Jonquera ka 3075 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]