La Masó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Masó
Komunë
noform
[La Masó]
Flamuri_figura
Vendndodhja
La Masó is located in Spanjë
La Masó
La Masó

Koordinatat: 41°14′12″V 1°13′26″L / 41.23667°V 1.22389°L / 41.23667; 1.22389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Nicasio Martí Alsina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.64 km2
Lartësia 115 m (m.n.d.)
Popullsia 300 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Masonencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 14′ 12″ Veri

1° 13′ 26″ Lindje

Faqja Zyrtare www.maso.altanet.org

La Masó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Masó ka 300 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]