La Nou de Berguedà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Nou de Berguedà
Komunë
noform
Sobrepuny from La Nou
Stema_figura
Vendndodhja
La Nou de Berguedà is located in Spanjë
La Nou de Berguedà
La Nou de Berguedà

Koordinatat: 42°10′4″V 1°53′10″L / 42.16778°V 1.88611°L / 42.16778; 1.88611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Eleuteri Adelantado i Guitart
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 876 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Nouetà, Nouetana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 10′ 4″ Veri

1° 53′ 10″ Lindje

La Nou de Berguedà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Nou de Berguedà ka 156 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]