La Nou de Gaià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Nou de Gaià
Komunë
noform
Aerial view of the town in the 1960s.
Vendndodhja
La Nou de Gaià is located in Spanjë
La Nou de Gaià
La Nou de Gaià

Koordinatat: 41°11′7″V 1°22′34″L / 41.18528°V 1.37611°L / 41.18528; 1.37611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 510 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Nouencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43763
Koordinatat 41° 11′ 7″ Veri

1° 22′ 34″ Lindje

La Nou de Gaià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Nou de Gaià ka 510 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]