La Palma de Cervelló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Palma de Cervelló
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Palma de Cervelló is located in Spanjë
La Palma de Cervelló
La Palma de Cervelló

Koordinatat: 41°24′53″V 1°58′7″L / 41.41472°V 1.96861°L / 41.41472; 1.96861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.47 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 3035 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palmarenc, palmarenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 24′ 53″ Veri

1° 58′ 7″ Lindje

La Palma de Cervelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Palma de Cervelló ka 3035 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]