La Peña, Salamanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Peña, Salamanca
Komunë
Vendndodhja
La Peña, Salamanca is located in Spanjë
La Peña, Salamanca
La Peña, Salamanca

Koordinatat: 39°45′49″V 4°42′57″P / 39.76361°V 4.71583°P / 39.76361; -4.71583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Vitigudino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.19 km2
Lartësia 696 m (m.n.d.)
Popullsia 118 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 45′ 49″ Veri

4° 42′ 57″ Perëndim

La Peña, Salamanca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vitigudino, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. La Peña, Salamanca ka 118 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]